На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв голодоморів

28 листопада голова обласної ради Ігор Вдовенко разом із своїм першим заступником Валентином Мельничуком взяли участь у меморіальному заході до Дня пам'яті жертв голодоморів, що відбувся у селі Іванівка Чернігівського району біля пам'ятного хреста жертвам геноциду. Вшанувати жертв трагедії прибули перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич, представники виконавчої і представницької влади області і району, жителі місцевої громади. Учасники заходу в знак пам'яті про мільйони українців, які загинули мученицькою смертю від голоду, та в пам'ять про українські села і хутори, які щезли з лиця землі після цієї страшної трагедії XX століття, поклали квіти до пам'ятного знаку.ДЕТАЛЬНІШЕ...

Вшанували пам’ять жертв голодоморів у селі Іванівка Чернігівського району

28 листопада біля пам’ятного Хреста жертвам Голодомору 1932-1933-х років у селі Іванівка Чернігівського району зібралися представники обласної та Чернігівської районної державних адміністрацій, обласної та Чернігівської районної рад, органів місцевого самоврядування, установ та організацій району, місцевої громади. У меморіальному заході взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, голова обласної ради Ігор Вдовенко, голова Чернігівської райдержадміністрації Володимир Корж, голова Чернігівської районної ради Олександр Ларченко.

Вшанувати жертв трагедії в ІванівціВшанувати жертв трагедії в Іванівці

Леонід Сахневич, звертаючись до присутніх, зазначив, що цілеспрямоване знищення українського народу тоталітарним режимом радянської держави є однією з найбільших гуманітарних катастроф в історії не лише України, а й усього людства. Він говорив про неосяжну трагедію українського села, яка не оминула й Іванівку. ДЕТАЛЬНІШЕ...

Факт дня. Новий Чернігів. ВІДЕО

В обласному історичному музеї імені Тарновського до Дня пам’яті жертв голодоморів історики обговорювали їх подвиг. Марко Железняк – фотоаматор, зафіксував на камеру колективізацію, розкуркулення, відбирання хліба й Голодомор 30-х років. Олександра Радченко – вчителька, засуджена до 10 років таборів за щоденники, в яких описала побачене під час Голодомору. Улас Самчук – автор роману «Марія», першого художнього твору про Голодомор в Україні. Малкольм Маґґерідж, Гарет Джонс — одні із перших західних кореспондентів, які розповіли світові правду про нещадне мордування голодом людей в Україні.

Серед презентованих Українським інститутом національної пам’яті «Людей правди» виділяється постать нашого сучасника Джеймса Мейса, автора концепції «Засвіти свічку пам’яті», який осмислював явище постгеноцидного суспільства, від якого страждає Україна. ДЕТАЛЬНІШЕ...

Відео із YouTube

ДОПОКИ ПАМʼЯТЬ В СЕРЦІ НЕ ЗГАСАЄ…

Під такою назвою в петрушинській школі пройшов урок мужності присвячений річниці Голодомору 1932-1933 років, який підготували працівники культури спільно з вчителем історії О.А.Дубчак.

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодомору.

Оксана Анатоліївна розповіла присутнім про штучний голод, як один із найжахливіших способів нищення народу про що свідчать спогади зібрані в книгах про цю страшну трагедію. Мільйони ні в чому не винних жертв, яких вже ніколи не повернеш, – це є наша пам’ять і водночас, застереження майбутнім поколінням всього людства.

Сільська бібліотека підготувала виставку-експозицію «Попіл знищених стискає наші серця» та познайомила зі спогадами про події голодомору в Петрушині. Потім всі разом поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам голодомору, запалили свічку пам’яті та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

День пам’яті жертв голодомору в Петрушині

В Жукотківській громаді вшанування пам'яті жертв голодомору розпочалося реквіємом,який відбувся у місцевій школі. До заходу долучилися працівники БК та сільської бібліотеки. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять невинних жертв геноциду українського народу. Діти переглянули документальний фільм.

28 листопада у бібліотеці була розгорнута книжкова виставка-експозиція "Тих днів не стерти з пам'яті людської".

Тамара Митрофанівна Масановець О 16-00 в Св.- Миколаївській церкві кожен бажаючий мав можливість запалити свічу пам'яті. Отець Георгій відправив поминальну літію.

Про те, як жукотці пережили голодомор розповіла корінна жителька села 93-річна Тамара Митрофанівна Масановець.

Далі з її слів: " В сім,ї унас було троє дітей. Батьків розкуркулили,забрали все,худобу вивезли. Теж було і з іншими селянами.Люди голодували. Їли найдену на колгоспному полі гнилу картоплю,цвіт акації,насіння люпину.Хто зумів приховати трохи зерна виживав.Найбільше страждали діти ,вони пухли і помирали. Я бачила як сусідка у саду закопувала своїх мертвих дітей.Особливо голодними були весна і літо 33-го. Хто дочекав колосків ячменю, вижив. Не менш страшний голод був і в післявоєнний 47-й. По вулицях Чернігова лежали мертві люди,бо Сталін вивіз з України все зерно."

Записала зав.бібліотеки Оксана Голич

Вшанування пам\'яті жертв голодомору у Жукотківській громаді Вшанування пам\'яті жертв голодомору у Жукотківській громаді

Вшанування пам\'яті жертв голодомору у Жукотківській громаді Вшанування пам\'яті жертв голодомору у Жукотківській громаді

27 листопада 2015 року у приміщенні Пакульської школи відбулася година пам’яті присвячена жертвам голодомору 1932-1933 років. Бібліотекарі зробили виставку огляд літератури присвяченої даним подіям під назвою “На голоді розіп’ятий український народ” діти декламували вірші, читали спогади очевидців. Під кінець заходу всі присутні запалили свічки і пом’янули жертв голодомору.

година пам’яті присвячена жертвам голодомору 1932-1933 років в Пакулігодина пам’яті присвячена жертвам голодомору 1932-1933 років в Пакулі

година пам’яті присвячена жертвам голодомору 1932-1933 років в Пакулі

28 листопада 2015 року на десяту годину прийшли жителі села Топчиївка на траурний мітинг-реквієм, присвячений пам'яті жертв голодоморів в Україні. Захід був організований сільською бібліотекою, сільською радою та активом села. На столі ікони, рушник, свічка та окраєць чорного хліба. Бібліотекар Людмила Годун розповіла скорботний вірш "Ти не знаєш що таке голод", а також про політичне підґрунтя, що явилося причиною голодомору. Сільський голова А.М.Питель розповів про непоправно підірваний голодомором генофонд українського народу. Зі сльозами на очах Л.Орлова та В.Бизюка переповідали спогади жителів села Топчіївка, Серединка та інших населених пунктів Чернігівщини, що були очевидцями голодомору їх страшне голодне "меню". Настоятель церкви св. Сімеона отець Георгій відслужив молебень.

Кiлькiсть переглядiв: 179

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.