«Незглибинні джерела Володимира Сапона»

Літературні читання, присвячені 65-річчю з дня народження Володимира Сапона в Рудківській бібліотеці

«І все здається, ой як мало сказав тобі,а стільки ж дум…». Гостинно розкрила свої двері Рудківська сільська бібліотека-філія Чернігівської районної централізованої бібліотечної системи, щоб прийняти земляків, які приїхали на ювілей до відомого письменника Володимира Сапона. Саме він сьогодні зібрав на своїй рідній землі своїх рідних, друзів, колег та шанувальників своєї творчості, які прийшли та приїхали привітати з ювілеєм.

Гостей зустрічала завідуюча Рудківської бібліотеки-філії Валентина Сапон, яка представила гостям виставку-портрет та фотодокументальну експозицію, присвячену життю і творчості Володимира Сапона. Світлини з особистого архіву пана Володимира дали змогу якнайглибше проникнутися віхами його життєпису та зануритися в атмосферу творчих пошуків.

Ювілейний день народження Володимира Миколайовича Сапона, поета, публіциста, прозаїка, заслуженого журналіста України, члена Національної спілки письменників та Національної спілки краєзнавців України став тією приємною подією, на яку люди приходять за бажанням, а не з примусу. І ведуча літературних читань Лариса Притиковська, бібліограф-краєзнавець Чернігівської районної бібліотеки, змогла створити дійсно дружню атмосферу, яка спонукала до невимушеного спілкування.

Народився Володимир Сапон у Рудці 20 липня 1951 року, тут же, в рідному селі закінчив середню школу. По закінченню філологічного факультету Ніжинського педагогічного інституту ім. М. Гоголя більше трьох десятиліть працював журналістом у Чернігові.

Першого вірша майбутній майстер слова опублікував ще восьмикласником у журналі «Піонерія», а згодом з’явилися й інші вірші в обласних газетах. Перші поетичні спроби помітили Леонід Горлач та Станіслав Реп’ях. Багато років наполегливої талановитої праці, і ось уже Володимир Сапон – лауреат премій імені Олекси Десняка, Леоніда Глібова, Василя Блакитного, Михайла Коцюбинського та автор поетичних збірок «Зірка на пілотці», «Замкова гора», «Щаслава», дитячої збірки «Лісова аптека», історико-краєзнавчих книг «Призабуті стежки сіверянської Кліо», «Чернігів древній і сучасний», «Седнів», «Таємниці назв наших міст і сіл», «Вулиці старого Чернігова», публіцистичної книги «Дещо із щоденника». Володимир Миколайович – є автором передмов і упорядником збірок поезій Петра Пулінця («Брате мій, журавлику…») і Олександра Самійленка («Вірші з Ніжина»), редактором книг Василя Струтинського, Михася Ткача, Якова Ковальця, Надії Галковської.

Справжньою родзинкою літературних читань стало привітання від колеги-письменниці Надії Галковської, яка написала чудовий вірш-посвяту ювіляру. І, хоч її вітання прозвучало у запису, але склалося враження, що ось вона, поряд і передає свої найкращі побажання.

Любить і шанує громада свого сина. Адже найближча земля та, на якій народився і найрідніші люди ті, хто поряд з тобою з перших кроків у життя. Завітали в гості до Володимира Миколайовича представники Рудківської громади на чолі з її головою Валентиною Мельниченко.

Звучали уривки з творів… І з кожним словом ставало зрозуміло – письменницька творчість прекрасна тим, що кожен розуміє її по-своєму. Будь то висока поезія, проза чи то публіцистика, слово – то спів душі. Переказувати той голос – марна і невдячна справа. Гості із задоволенням слухали Тетяну Паньковець, Марію Попок та Дарину Веремійчик, які зачитали уривки з творів автора.

Завітала на свято і колега Володимира Сапона – голова Чернігівської обласної Спілки письменників України Олена Конечна, яка відзначила щиру закоханість автора у рідне Придесення, у близький навколишній світ – з його барвами і мелодіями, у добрих і щедрих душею людей свого краю, портрети яких змальовано впевненою рукою письменника та журналіста.

Привітати шановного ювіляра завітав голова районної ради Олександр Ларченко, який, висловивши найщиріші, сповнені глибокої шани і сердечної поваги поздоровлення, відмітив, що у ці дні на Чернігівській землі відчувається святкове піднесення, пов’язане з іменем письменника, поета, публіциста і просто чудової людини, яка присвятила свою долю та творчі здобутки українській мові, слову, закарбованому в книжках, на сторінках відомих журналів та газет, людини, яка віддає свій талант, життєвий досвід, душевну чуйність людям, а значить живе задля всієї України.

Краєзнавчі видання Володимира Сапона стають справжньою подією у житті читаючої і мислячої людини. Олександр Коваленко, голова обласної спілки краєзнавців України, професор інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського, вітаючи ювіляра, зазначив, що вклад у краєзнавчі пошуки Володиира Сапона є досить серйозним доробком.

Різногранна поетична і прозова творчість Майстра слова засвідчує глибокий зміст, а ще – запрошує вчитатись і задуматись. Директор Чернігівської районної централізованої бібліотечної системи Федос Носенок, вітаючи автора, пожартував, що саме він, як директор Чернігівської районної централізованої бібліотечної системи відповідає за збереження та донесення творчої спадщини автора до майбутніх поколінь.

Справжньою окрасою літературних читань стали музичні вітання від рудківського аматорського колективу «Криниця».

По закінченню заходу Володимира Сапона привітали всі, хто прийшов на зустріч. Окрім квітів, ювіляр отримав у подарунок вітальну адресу, де гості написали улюбленому письменнику свої побажання.

Оксана Колесник,

Марія Городня.

Сапону -65Сапону-65

Сапону-65Сапону -65

Сапону -65Ларченко, Носенок

Володимир Сапон - невтомний літератор, людина, яка живе словом

Кiлькiсть переглядiв: 208

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.