«Моє село – земля особливої долі». День села в Халявині.

«Щасливі ми, що народились і живемо на такій чудовій, мальовничій землі – в нашім славнім Халявині. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки – тут корінь роду нашого, що сягає сивої давнини», – такими словами 22 липня розпочала День села сільський голова Алла Лісова.

Цього дня громада вітала своїх героїв-воїнів – земляків, яких запросила, щоб сказати найщиріші слова вдячності за відвагу, мужність, героїзм. Громада пам’ятає кожне ім’я. Серед – них Роман Губар, Анатолій Воробей, Олександр Кошіль, Анатолій Кичка, Віктор Стасюк, Володимир Деркач, Олексій Чеботар, Максим Кирієнко, Валентин Передня, Анатолій Якцив, Олександр Фетісов, Михайло Ющенко, Микола Швачка, Сергій Голуб, Олексій Кириченко, Сергій Позняк, Дмитро Товчко.

Людно було на експозиції, представленій Наталією Мацько, місцевим бібліотекарем, адже саме про них, наших захисників, експонувалися фото з передової, листи з фронту та спогади тих, хто там побував, а ще – легендарний прапор, якого доставив з палаючого сходу Михайло Ющенко, прапор солдатський як оберіг, як нагадування: «Живи спокійно, Халявине, ми захистимо тебе».

Привітати громаду з Днем села завітав голова Чернігівської районної ради Олександр Ларченко. Разом вшанували тих, хто є гордістю нинішнього покоління. У вогненні роки на долю багатьох халявинців випало з честю захищати рідну землю і весь світ на фронтах Другої світової війни, впасти на полі бою, боротися в чернігівському підпіллі або пройти через концтабори. Своєю працею в тилу ворога наближали велику перемогу Нітченко Надія Іванівна, Пухова Наталія Степанівна, Льодова Олександра Петрівна, Буштрук Марія Степанівна, Богдан Любов Луківна, Левченко Єфросинія Власівна, Тригуб Наталія Василівна, які відсвяткували 90-річні ювілеї. Свої 85-річчя відзначили Грабенко Любов Михайлівна, Лаптєва Валентина Олександрівна, Правдзіва Ганна Панкратівна, Терехов Микола Іванович, Трухан Ніна Іванівна. 80-річчя відсвяткували Аксьонов Микола Григорович, Жибер Уляна Дмитрівна, Жибер Григорій Васильович, Новик Григорій Павлович. Щедрі душею, надзвичайно роботящі люди, які в свої роки і сьогодні виконують нелегку селянську роботу, отримали щирі вітання від громади та родин.

Привітала громада і своїх односельців, які у щасливому шлюбі разом уже багато років та нині святкують срібні весілля: Валентину та Ростислава Свириденків, Тетяну та Анатолія Гайових, Віру та Івана Жиберів, Валентину та Валерія Кичку.

У подарунок від сільської бібліотеки діти отримали безпрограшну лотерею та майстер-клас майстринь з аеродизайну Ольги Самойленко та Наталії Колозіної.

Линули Халявином вітальні пісні у виконанні аматорського колективу будинку культури «Вербиченька» та творчого колективу із Чернігова.

Наталія Мацько,

бібліотекар Халявинської бібліотеки-філії ЦБС

День села в ХалявиніДень села в Халявині

Кiлькiсть переглядiв: 226

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.