Виставка-застереження «Чорний літопис моєї землі»

Багато трагедій пережила українська земля. Багато лиха виніс на своїх плечах її народ. Та найтрагічнішою сторінкою нашої історії є голодомори ХХ століття. Їх було три: голод 1921 – 1923 років, 1932 – 1933-го, 1946 – 1947-го. Найстрашніше лихо, яке за різними підрахунками забрало близько 9 млн. життів. Цю катастрофу, створену тоталітарним режимом і спрямовану на геноцид коріння нації, можна порівняти хіба що тільки із втратами під час Другої світової війни.

Без пам’яті немає майбутнього. Все нові страшні сторінки сьогодні відкриваються, болючим щемом ятрять серця і застерігають: пам’ятайте, аби не допустити знову.

24 листопада центральна бібліотека району розгорнула роботу виставки-застереження «Чорний літопис моєї землі» в Чернігівській районній державній адміністрації під час презентації нової книги, що тільки-но вийшла з друку – «Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932 – 1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину». Автори книги Сергій Горобець та Сергій Бутко, наукові співробітники Українського інституту національної пам’яті, на сторінках свого дослідження ще раз нагадали читачам, як «ідеологи та організатори Голодомору-геноциду 1932 – 1933 рр., як і всієї політики комуністичного тоталітарного режиму, творили свій злочин, спираючись на цілий апарат насильства: партійні і радянські органи, карально-репресивні служби, армію і активістів на місцях. Їх ретельно підбирали з різного роду асоціальних елементів, покидьків, злочинців, алкоголіків і наркоманів. Роками звільнялися від так званих романтиків і ідеалістів, які повірили у брехливі гасла та пропаганду комуністів. Також небезпечними для комуністичної влади були особи, у яких прокинулася совість і почуття людяності. Іншими словами – потрібні кадри вишукували, вирощували і використовували. Автори книги на прикладі подій в 1932 – 1933 роках під час Голодомору-геноциду у Чернігівському та сусідніх із ним районах Чернігівської області намагалися показати походження, поведінку місцевого комуністичного активу, спротив населення злочинній політиці. Книга побудована на нових архівних матеріалах з фондів Державного архіву Чернігівської області, які до останнього часу залишалися невідомими широкому загалу» (з анотації до книги: Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932–1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину. – Чернігів: Видавництво «Десна Поліграф», 2016. – 184 с.).

Учасники виставки та презентації отримали у подарунок примірник нового видання. Не забули автори і про бібліотеки – книга чекає на свого читача на полицях сільських книгозбірень.

Чернігівська центральна районна бібліотека

Виставка до Голодомору

«Хроніки війни більшовиків з українським народом

Презентація книги про Голодомор на Чернігівщині

Кiлькiсть переглядiв: 164

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.