«Із неба в український край прийшов зимовий Миколай»

В народі кажуть, що взимку скільки днів, стільки й свят. Одним із головних зимових свят є Свято Миколая. З давніх-давен українським дітям приносить дарунки Святий Миколай. Дарує їм подарунки так, що б ніхто не бачив , бо робить він добро не на показ, а на людську радість. Творить різні дива, і називають його через це - Чудотворцем.

Це свято стало гарною традицією в Олишівській бібліотеці, виявом доброти і любові до найдорожчого, що є в нашому житті – наших дітей.

Отже і цього року в читальній залі книгозбірні для дітей відбулася казкова феєрія «Вже надходить ніч чарівна…» для дітей учасників АТО. Діти поринули у захоплюючу подорож до минулого - від маленького хлопчиська Миколки до Святого Миколая Чудотворця.

Не знайшов в оселі неслухняних діток Антипко (Катя Петренко) і втік. Героїв казки зіграли діти наших захисників: Рома Обловатний - Вовк, Вітя Хмелик - Ведмідь, Лєра Коцюба - Лисичка, Микитка Бут - Заєць. Маша Обловатна та Віка Число - Добрі чарівниці допомагали Святому Миколаю добратися з гостинцями до казкової оселі, яку старанно готувала до свята дружина мужнього учасника антитерористичної операції Юлія Обловатна. Вона розповіла діткам про традиції пов’язані зі святом Миколая. А дружина Олексія Шунька-Ярина допомагала наповнити торбинку Миколая цікавими подарунками..

На нашому святі діти звеличали Миколая - Чудотворця, зверталися до нього у дитячих піснях та молитвах, а ще дізналися багато цікавого. Вони розповідали вірші та всі разом розгадували зимові загадки і відповідали на запитання вікторини «Казковиий вернісаж» .

Господиня казкової оселі , авторка цієї інформації, прочитала лист до Миколая десятирічного хлопчика, який найбільше вразив щирістю : «Святий Миколаю, я так чекав тебе цілий рік. Знаю що у тебе так багато справ, але прочитай і мій лист. У тебе я прошу лише маленьку цукерку, і все. Ти краще потурбуйся про хлопців АТО. Ти їм потрібен. А нам потрібен мир. Дякую» Ось такі добрі серця у наших дітей.

А Святий Микола (Василь Ярмоленко, депутат районної ради) «помолився» за мир в Україні та щиро привітав усіх зі святом та вручив кожному подарунки.

Свято Миколая принесло тепло, радість у кожну родину і відбулося за підтримки небайдужих людей: благодійної організації «Аррата», підприємців - В.Раємського та Максима Буренка, місцевого селищного голови Сергія Мальця, Олишівського Будинку культури. Цих небайдужих людей могло бути і більше. Нам не можна забувати, що зробили для України батьки цих дітей - вони перші стали на захист територіальної цілісності нашої держави і зупинили ворога в наступі. Нам потрібно завжди пам’ятати, що діти цих воїнів першими пережили кризу війни, і намагатись подарувати їм якнайбільше світлих хвилин життя, бо багато з них вкрала безжалісна війна.

Ялинку зі свята всі разом вирішили подарувати багатодітній родині сиріт – Петренкам. Ось такі вони - маленькі громадяни нашої держави, діти своїх мужніх батьків - щирі та небайдужі, як багато дорослих людей.

Зі святом вас, малеча!

Завідувач Олишівської селищної бібліотеки - філії: Тетяна Шеремет.

ОлишівкаОлишівка

Кiлькiсть переглядiв: 208

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.