Бібліотечний тиждень: 19 – 25.12.2016 р. Інформаційний огляд

В бібліотеках – День Святого Миколая

Одним із бажаних і особливих свят, що приносять приємні сюрпризи і передчуття передноворічної атмосфери, є День Святого Миколая. Бібліотеки району разом з активами громад, школами, будинками культури, спонсорами теж подарували у ці дні радість, веселий настрій, бажання повірити в диво, в здійснення мрій і бажань. У ці дні на дітей чекали розважальні програми, казкові калейдоскопи, літературні вікторини, фольклорно-етнографічні ранки: «Йде у гості Святий Миколай» – у Павлівці, Киселівці, Кувечичах, Рудці, Халявині; літературно-музичні свята «В гостях у Святого Миколая» – в Рівнопіллі, Слободі, Старому Білоусі; година християнства «Нам дарує Миколай Божу ласку і любов» – у Льгові; Новоселівська, Кархівська, Брусилівська, Жукотківська та інші бібліотеки організували бібліотечні акції «Святий Миколай, до нас завітай».

Щоб розширити знання дітей про життя святого Миколая та на його прикладі виховувати у читачів доброту, чуйність, гуманність та милосердя, Ковпитська бібліотека спільно із вчителями місцевої школи організували нетрадиційний урок духовності «Святий Миколай на порозі». Завідуюча бібліотеки Інна Пархоменко розповіла дітям легенди про Святого Миколая та організувала роботу «Чарівної скриньки бажань». Святковою, веселою і пізнавальною стала і літературна вікторина. Діти пригощалися солодощами, співали пісень, читали вірші та вірили, що у мирній країні вони виростуть добрими, щедрими, милосердними.

У День Святого Миколая працівники Хмільницької бібліотеки та будинку культури створили для учнів молодших класів та дитячого садочка справжню казку «Йде по світу Миколай». Артисти – іграшки та самі глядачі – вирушили чарівними стежками на пошуки Святого Миколая, щоб до школярів вчасно прийшло свято. На перешкоді героям зустрічалися фантастичні герої: Снігова Королева зі своєю сніжною свитою, зграя чорних кішок, завзяті розбійники та гламурна Баба Яга. А допомагали друзям чарівниця Казка та Фея. Добро, як завжди, перемогло зло, і в супроводі чарівних янголів з'явився Святий Миколай та подарував малечі подарунки. Неперевершена гра акторів, казкова атмосфера та музичний супровід подарували глядачам справжнє відчуття новорічної казки!

ХмільницяХмільниця

Красивою традицією, виявом доброти і любові до найдорожчого, що є в нашому житті – наших дітей, День Святого Миколая став у Олишівській бібліотеці. І цього року в читальній залі книгозбірні для дітей учасників АТО відбулася казкова феєрія «Із неба в український край прийшов зимовий Миколай». Діти поринули у захоплюючу подорож до минулого – від маленького хлопчика Миколки до Святого Миколая Чудотворця. Героїв казки зіграли діти наших захисників: Рома Обловатний, Вітя Хмелик, Лєра Коцюба, Микитка Бут. Маша Обловатна та Віка Число – Добрі чарівниці – допомагали Святому Миколаю добратися з гостинцями до казкової оселі, яку старанно готувала до свята дружина мужнього учасника антитерористичної операції Юлія Обловатна. Вона розповіла дітям про традиції, пов’язані зі святом, а дружина Олексія Шунька Ярина допомагала наповнити торбинку Миколая цікавими подарунками. На святі діти величали Миколу Чудотворця, зверталися до нього у дитячих піснях та молитвах. А ще дізналися багато цікавого, відповідаючи на запитання вікторини «Казковиий вернісаж», разом розгадували зимові загадки, читали вірші та листи до Святого Миколая. І Святий Миколай – Василь Ярмоленко, депутат районної ради – зі всіма помолився за мир в Україні, щиро привітав зі святом та вручив кожному подарунки. Свято, що принесло тепло і радість у кожну родину і відбулося за підтримки небайдужих людей: благодійної організації «Аррата», підприємців – В. Раємського та М. Буренка, місцевого селищного голови Сергія Мальця, працівників Олишівського будинку культури. Ялинку зі свята всі разом вирішили подарувати багатодітній родині сиріт – Петренкам.

Олишівка

Презентація нової книги Олександра Ляшева

На запрошення Роїщенської сільської бібліотеки та її завідуючої Валентини Бабич до села завітав краєзнавець Олександр Ляшев, автор цілого ряду книг та досліджень про історичне сотенне містечко Роїще та його мешканців: «Роїще – село, сотенне містечко», «Рід священиків села Роїще Неговських у XVIII – ХІХ століттях», «Козацько-старшинський рід села Роїща Рашків – Рашевських», «Деякі козацькі та селянські роди с.Роїще Роїської сотні Чернігівського полку» та ін.

Під час зустрічі Олександр Ляшев презентував землякам свою нову книгу «Козаки та селяни с. Роїща Роїської сотні Чернігівського полку. Книга 2». Чимала аудиторія зібралася, адже всім було цікаво послухати автора та почитати про своє село, познайомитися з цікавою генеалогією представників знаних родів.

РоїщеРоїще

За повідомленнями працівників бібліотек – Марія Городня, провідний методист ЦБС

Кiлькiсть переглядiв: 304

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.