Бібліотечний тиждень: 20 – 26.02.17. Інформаційний огляд

70-м роковинам вшанування жертв фашистських таборів на території району у роки нацистської окупації присвятили свої заходи бібліотеки ЦБС. Зустріч поколінь «Старий Білоус пам’ятає дріт колючий» 20 лютого організувала для односельців Старобілоуська сільська бібліотека.

На зустріч у бібліотечному музеї 22 лютого запросила літературно-мистецька вітальня «Краяни». На фоні музейних експозицій бібліотека розгорнула виставку-меморіал «За колючим дротом». Організатори заходу розповіли про події, що відбувалися у концентраційному таборі на території окупованого Яцева, озвучили спогади очевидців, зібрані і впорядковані бібліотекою, прозвучала літературно-музична композиція, присвячена пам’яті жертв нацистських таборів.

20 – 22 лютого в бібліотечних закладах району відбулися заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Бібліотеки запросили бажаючих відвідати літературний лабіринт «…і звичаї, і мова, й давнина свята» у Роїщі, годину поезії «Звучи, рідна мово, в поетичнім слові» в Жукотках, пройтися літературною мандрівкою «Бринить, співає наша мова…» в Рівнопіллі, відповісти на питання мовної вікторини «Чистіше від води хай буде наша мова» у центральній дитячій бібліотеці, прослухати мовні цікавинки та побувати на годині місцевого діалекту «Рідна мова, осяяна сонцем» у Кархівці, побувати на святах рідної мови «Сійся, слово українське» в Халявині та «Скарб наш вічний – українська мова» в Красному. Діти Киселівки, Н.Білоуса, Ведилець із задоволенням провели день української казки, день мов світу, день рідної мови. Калейдоскоп народної мудрості «Таїна слова» відкрила читачам Олишівська бібліотека.

В Киїнській бібліотеці до Міжнародного дня рідної мови готувалися спільно: читачі, бібліотека, викладачі. Завідуюча бібліотекою Світлана Семенець презентувала книжкову виставку «Барви рідного слова», а шкільний бібліотекар Олена Савченко – інформаційну викладку «Наша мова калинова, в рідній школі рідна мова». Вагому допомогу в організації свята надала Любов Тарасенко, викладач української мови в школі. Учні 8 класу зуміли представити весь колорит української мови. Вони із задоволенням читали вірші про мову (дуже проникливо декламував поезії Юрій Бешун), занурились у світ народної мудрості через розгадування загадок, продовження незакінчених прислів’їв; весело та захоплено пройшов конкурс скоромовок, слухали записи пісень, переглянули презентацію висловів про мову. Цього дня у школі пройшла акція «Говоримо українською». (Людмила Лисенко,заступник директора Киїнської ЗОШ з виховної роботи).

Киїнка

23 лютого в М.-Коцюбинському відбулися урочистості з нагоди 30-річчя створення місцевої ветеранської організації. Центральна бібліотека району презентувала книжково-документальну експозицію, яку озвучили завідуюча відділом обслуговування Інна Шовкун та бібліотекар Олена Сердюк. Друковані видання, альбоми, документи і матеріали, представлені на експозиції, розповіли про історію створення і діяльність організації, про покоління ветеранів, які на своїх плечах винесли Другу світову війну, відновлення народного господарства, про тих, хто пройшов горнило бойових дій на території інших держав, хто самовіддано боровся у зоні АТО.

24 лютого у Мохнатині вперше так широко відзначали свято Масляної. Цього разу спонсорами виступили Михайло Юрченко, районний депутат та Віктор Бойченко, керівник ТОВ «Віктор». Біля сільського будинку культури зібралися жителі села, діти, молодь. У фольклорному дійстві активну участь брали Толя Квітко, Михайло Дроган, Микита Шкляр, Богдан і Женя Самодій, Діана Руденок, Крістіна Новик, Софія Плотнікова, Анна Гуз, Марина Савченко, Настя Шкляр, Тетяна Мельник, Юля Пильник. Зуміла заполонити присутніх ведуча свята бібліотекар Людмила Навозенко. Гарних пісень співали Олена Плотнікова і Анна Шолох. Не обійшлося без традиційного спалення опудала Зими та частування млинцями і гарячим чаєм, які приготували Валентина Савченко, Валентина Багно, Ніна Мельник, Галина Джола. Усі брали активну участь у конкурсах, та головний приз – чоботи, що висіли на стовпі, все ж таки отримав Михайло Пархоменко. (Людмила Навозенко, бібліотекар Мохнатинської сільської бібліотеки).

Мохнатин

25 лютого на території Хмільницької громади відбулися народні гуляння – районне свято Масляної, до організації і проведення якого долучилися і працівники бібліотечних закладів. Свято відбулося за всіма українськими традиціями – весело проводжали зиму і радісно зустрічали весну. На всіх бажаючих чекала розважальна програма, ігри, конкурси, пригощання млинцями, солодощами та українським узваром. (докладніше – далі).

24 лютого громада району вшанувала 100-річний ювілей Тетяни Яблонської, видатної художниці, лауреата чотирьох державних премій, Героя України. Урочистості, організаторами яких стала центральна районна бібліотека та організація краєзнавців, проходили в мальовничому Седневі, який другою домівкою називала сама Тетяна Яблонська. (докладніше – далі).

Марія Городня, провідний методист ЦБС

за повідомленнями працівників бібліотечних закладів

Кiлькiсть переглядiв: 315

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.