Повернутися до звичайного режиму

Полевик Галина МиколаївнаПолевик Галина Миколаївна, заступник директора ЦБС по роботі з дітьми

Центральна дитяча бібліотека

Чернігівського району

Згідно з рішенням виконкому Михайло-Коцюбинської Районної ради депутатів трудящих від 11 квітня та 16 квітня 1952 Свириденко Світлана МиколаївнаСвириденко Світлана Миколаївна. бібліотекар І категорії року в селищі М.-Коцюбинському (на той час районному центрі) було відкрито району бібліотеку для дітей. Спочатку книги і двоє працівників „квартирували” у однієї з жительок селища, у невеличкій кімнаті. В 1957 році для дитячої бібліотеки було збудоване окреме приміщення на три кімнати: абонементи для 1-4-х та 5-10-х класів і книгосховище. Після скасування М.- Коцюбинського району в 1964 році бібліотека була перейменована на Чернігівську районну бібліотеку для дітей та юнацтва, у штаті – ті ж два працівники. Лише в 1971 році колектив поповнився ще одним членом – у читальний зал призначили завідувача. Першим керівником дитячої бібліотеки з 1952 року була Дяченко Ольга Пантелеймонівна. Далі з січня 1957 посаду завідувачки бібліотеки обіймала Щерба Світлана Михайлівна, з 1980 – Артюшенко Катерина Омелянівна, з 1991 – Полевик Галина Миколаївна. На початку діяльності книжковий фонд становив 1021примірник. Формувати фонд допомагали районна бібліотека для дорослих, обласний бібколектор, „Облкниготорг”, жителі селища. Зараз бібліотечний фонд налічує 30892 примірники друкованих видань та 996 користувачів. Бібліотека охоплює 40% дорослого та 100% дитячого населення М.-Коцюбинського. За роки діяльності в стінах бібліотеки пройшло дуже багато цікавих масових заходів, зустрічей, свят, семінарів, тощо.

В селищі народився і жив український письменник Василь Еллан-Блакитний. Його дружина Лідія Євгеніївна та дочка Майя Василівна кілька разів відвідували малу батьківщину батька та чоловіка, зустрічалися з читачами бібліотеки. На даний час бібліотека знаходиться в приміщенні М.-Коцюбинської гімназії, займає три кімнати площею 204 кв. м.

Завжди змістовно і яскраво проходить одне з найулюбленішіх свят дітей та бібліотекарів – Всеукраїнський тиждень книги. Проводиться ряд заходів з метою виховання у читачів поваги до рідної мови, пропаганди краєзнавчої літератури, вшанування ветеранів, збереження історичної, національної та культурної спадщини. Бібліотекарі докладають багато зусиль для виявлення творчо обдарованих дітей, допомагають читачам розвивати пізнавальні інтереси і здібності. В бібліотеці створено клуб за інтересами «Книголюбчики та казкознавчики». В рамках Всеукраїнського проекту «Україна читає дітям» бібліотека провела зустрічі читачів з письменниками Олексієм Бриком, Валентиною Мастєровою, поетами Василем Буденним, Тетяною Пакалюк. Також в бібліотеці побували поетеса Надія Галковська, композитор Микола Збарацький, письменник Станіслав Реп’ях. Районна бібліотека для дітей та сільські бібліотеки-філії Р.Слободи, Киїнки, Халявина, Красного, Хмільниці завжди приймають участь у всіх конкурсах – обласних та Всеукраїнських. А Марина Лапай з Ведилець перемогла в районному та обласному етапах конкурсу «Найкращий читач України» та приймала участь у заключному етапі у м. Львові. В минулому році переможцем районного конкурсу став Пархоменко Дмитро, учень 7 гласу Гончарівської гімназії та зайняв ІІІ місце в підсумковому обласному конкурсі.

Особлива увага приділяється керівникам дитячого читання – вчителям гімназії, керівникам гуртків. Для них влаштовуються презентації нових надходжень, тематичні перегляди літератури.

Майже ніхто з гімназистів-випускників не прощається назавжди з читацьким квитком дитячої бібліотеки, заходять, беруть книжки, віддають шану улюбленому закладу.


Історія створення ЦДБ


Іду з дитинства до Тараса

2014-03-24

Під такою символічною назвою днями в районній дитячій бібліотеці відбулася літературно-музична композиція, присвячена 200-річчю з дня народження Т.Шевченка. В актовій залі гімназії для маленьких читачів оформили книжкову виставку. На свято завітали бібліотекарі сільських бібліотечних закладів району та директор бібліотечної системи Вікторія Пирковська. Ведучою дійства була заступник директора по роботі з дітьми Галина Полевик, а допомагали їй учні 2-3-х класів М-Коцюбинської гімназії Проскурнича Віка, Роман Загривий, Полевик Денис, Шульга Аня.

Глядачі та гості з цікавістю переглянули інсценівки, присвячені дитячим рокам великого поета. Здібні актори – Потапенко Дмитро, Понамаренко Віка, Ковган Аня, Мудрий Ярослав своєю грою подарували чарівну можливість відчинити дверцята до світу, який оточував маленького Тараса. Зворушливо та щиро звучали вірші Кобзаря з вуст першокласників. Вразив майстерним декламуванням п’ятикласник, читач Кархівської сільської бібліотеки Миненок Олег. Музичності святу додали виступи вокального ансамблю «Зіронька» Киїнської ЗОШ, учні виконали пісні на слова Шевченка.

По-справжньому захоплюючою виявилась така собі подорож у минуле. Учні-читачі Радянськослобідської ЗОШ та М-Коцюбинської гімназії змагалися в конкурсах розумників й навіть гралися в ігри з дитинства Шевченка й заразом дізнались багато нового про генія, який колись теж був дитиною.

„Поговоримо крізь віки” – під такою назвою відбулась віртуальна зустріч юних книголюбів з Т.Шевченком

літературно-музичний колаж „Іду з дитинства до Тараса”

літературно-музичний колаж „Іду з дитинства до Тараса”

літературно-музичний колаж „Іду з дитинства до Тараса”

літературно-музичний колаж „Іду з дитинства до Тараса”

літературно-музичний колаж „Іду з дитинства до Тараса”

літературно-музичний колаж „Іду з дитинства до Тараса”

літературно-музичний колаж „Іду з дитинства до Тараса”

Міс україночка в ЦДБ

Цикл заходів „Казкотерапія"

В бібліотеці розпочалася робота над циклом „Казкотерапія”. Через казку ми намагаємося розказати дітям про головні поняття моралі, роз”яснити що таке „добре” і що таке „погано”. Особливо сподобалося дітям заняття „Мішок зі страхами”, під час якого бібліотекар говорив з дітьми про причини виникнення страху, допомагав їм змінити відношення до нього. Після перегляду мультфільму „Ахи-страхи” діти малювали свій особистий страх і складали його в чорний мішок.

цикл „Казкотерапія

цикл „Казкотерапія

цикл „Казкотерапія

цикл „Казкотерапія

Мовний конкурс „Нам УКРАЇНСЬКОЮ судилось говорити”

Прищепленню любові до рідного слова сприяв мовний конкурс „Нам УКРАЇНСЬКОЮ судилось говорити”, в якому приймали участь учні 3-4 класів.

цикл „Казкотерапія

цикл „Казкотерапія



150-річчю з дня великого українського письменника Михайла Михайловича Коцюбинського

Літературно-музична композиція «Він жив,любив,творив,горів» присвячена 150-річчю з дня великого українського письменника Михайла Михайловича Коцюбинського відбулася в актовому залі Михайло-Коцюбинської гімназії. Захід було підготовлено та проведено районною дитячою бібліотекою спільно з вчителем української мови та літератури Левченко Н.О. Запрошені учні 5-9 класів,вчителі,батьки. З вступним словом виступила заступник директора по роботі з дітьми Полевик Г.М., яка наголосила на тому,що відзначаючи 150-річчя незабутнього творця краси і добра, мислителя,шукача правди,ми схиляємося перед його громадянською мужністю і щедрістю серця,що розкривалося для людського горя, «як квітка для роси». Життя письменника-патріота-високий приклад служіння своєму народові.

Полевик Г.М.Дитяча бібліотека З життєвим та творчим шляхом письменника присутніх ознайомили ведучі: В′ячеслав Майборода Ганна Шахназарян, Олексій Ведь та Юлія Гужва. Інсценіровку з повісті М.Коцюбинського «Дорогою ціною» артистично зіграли Аліна Сластьон (Соломія) та Ілля Шпак (Остап).Неперевершеною була п’ятикласниця Аня Томилко в ролі маленької Хариті.Зачарувала всіх присутніх подільська народна пісня «Ой у полі озеречко»у виконанні Каріни Сердюк.Захід супроводжувався показом слайдів з життя Михайла Коцюбинського.Запрошені мали змогу переглянути короткометражний художній фільм «Тіні забутих предків» за одноіменним твором письменника. Для малечі,учнів 1-4 класів,працівники бібліотеки провели літературну годину «Залюблений у сонце і квіти». Діти дізналися про те,яким малий Михайло був у дитинстві,про його роки навчання в Барській дворічній школі, Шаргородському духовному училищі,про сім`ю майбутнього письменника, про його перші твори. Школярі з великим задоволенням прийняли участь у запропонованій бібліотекарем вікторині. Переможці отримали книжечки. Дитяча бібліотека

Всеукраїнська акція «Подаруй книгу дитині Донбасу»

Чернігівська районна бібліотека для дітей взяла активну участь у Всеукраїнській акції «Подаруй книгу дитині Донбасу». На прохання бібліотеки подарувати книги дітям як перебувають в зоні АТО з радістю відгукнулись її користувачі. За декілька днів діти,вчителі,батьки,бібліотекарі зібрали більше 130 книг. Серед них: казки,оповідання,твори українських та зарубіжних письменників, пригоди,фантастика,детективи тощо. Окрім книжок,небайдужі до чужої біди діти,несли свої улюблені іграшки,розвиваючі ігри,олівці, конструктори. Найбільш активними були учні 2-А класу зі своїм класним керівником Томилко Ю.М. та учні 3-А класу та їх вчителька Ющенко С.М. Зібрані книги та іграшки працівники районної бібліотеки передали до обласної дитячої бібліотеки ім.Островського.

Дитяча бібліотекаДитяча бібліотекаДитяча бібліотекаДитяча бібліотека

Кiлькiсть переглядiв: 1281

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.