Повернутися до звичайного режиму

Історична довідка про Олишівську бібліотеку

Бібліотека в містечку Олишівка була заснована у 1898 році 14 жовтня. І розміщалась у власному будинку (Архівні матеріали Р – 942, оп.№1, №52-55).

Із статистичних відомостей про книгозбірні за 1923 рік (Архівні матеріали Р – 942, оп.№1, №52-55) Олишівська районна книгозбірня розміщалась у шкільному будинку, на тиждень відкривалась два рази. Фонд бібліотеки на 1.01.1923р. – 1800 книг.

Із статистичних відомостей про бібліотеки за 1927 рік (Архівні матеріали Р – 944, оп.№1, №2213) бібліотека перемістилась до приміщення будинку сільбуду, де займала 2 кімнати площею 25 м. кв., окремої кімнати для читальні не було. Відділу по роботі з дітьми не було. Бібліотека була відчинена цілий рік і функціонувала 6 днів на тиждень. Загальне число книг на 1.01.1927 рік – 2169, число читачів на 1.01.1927 рік – 759 , бібліотекар – 1.

Пересувного фонду не було. Бібліотека обслуговувала 7 сіл. У 1932 році – Олишівка стала райцентром ( Чернігівщина : енциклопедичний довід. – К.:УРЕ., 1999.- С.576). На базі діючої бібліотеки було організовано дитячу районну бібліотеку для дорослих.

Гаєвська Варвара Григорівна, 1930 року народження, уродженка та жителька Олишівки згадує:

У 1932 році дитяча районна бібліотека діяла у одній із квартир житлового будинку по вулиці Озерній. Пізніше, десь у 1935 році, фонд бібліотеки перенесли до сільського Будинку культури. У 1958 році в Олишівці було збудовано нову бібліотеку, в якій одну половину зайняла дитяча районна бібліотека, а в другій половині розмістилась районна бібліотека для дорослих. Читачів обслуговували два читальні зали.

Завідуючою дитячою бібліотекою до реорганізації району була Бокач Ніна Семенівна, а завідуючою дорослої районної бібліотеки була Москалець Роза Михайлівна.

У 1960 році район було реорганізовано і Олишівка перейшла до Чернігівського району . Районна дитяча і районна бібліотека для дорослих об’єднались.

Нині Олишівська селищна бібліотека займає приміщення побудоване у 1958 році. У бібліотеці працюють абонемент для дорослих, абонемент для дітей, два читальні зали.

Хронологія функціонування

бібліотечних закладів смт.Олишівки

1898 р. 14 жовтня Засновано Олишівську волостну бібліотеку.
1910р. Робота хати-читальні ( фонд - 2,5 тис. прим., користувачів – 1,5 тис., бібліотекар – Шраменко Н.П.)
1923 р. За даними „Статистических сведений о деятельности библиотек” (ДАЧО) на території села працює культпросвіт та бібліотека ( фонд 1,8 прим.). Бібліотека обслуговує 7 сіл.
1932р. Олишівка районний центр. На базі діючої бібліотеки відкрито районну. Відкриття районної бібліотеки ( діяла в найманому приміщенні)
1935р. Переведення районної бібліотеки в приміщення будинку культури.
1958р. Зведення нового приміщення районної бібліотеки для дорослих та районної бібліотеки для дітей ( при бібліотеці – 2 читальних зали, зав.- Москалець Р.М., Бокач Н.С.)
1960 р. Реорганізація району. Олишівка входить до складу Чернігівського району.
1980р. Бібліотека входить до Чернігівської районної централізованої бібліотечної системи як її філіал.
1987р. 10 серпня Бібліотекар – Шеремет Тетяна Іванівна ( з 27.07.1993р. – завідуюча бібліотекою-філіалом)
2002 р. Фонд бібліотеки складає 16,5 тис. прим., користувачів 1,4 тис. чол.
В селищі жив і працював Гаєвський Микола Іванович, організатор краєзнавчого музею (1960 р.), заслужений працівник культури України.

Сьогодні весь світ занепокоєний тенденцію до зниження читання. Розуміючи важливість проблеми, аналізуючи ставлення до книги різних категорій населення, Олишівська бібліотека впевнено і наполегливо працює над просуванням книги і читання.

Своєрідною візитною карткою бібліотеки стала багатоаспектна і плідна робота з різними соціальними групами населення, і, перш за все, з ветеранами війни та праці. Для цієї групи користувачів організовуються цікаві заходи: години мужності, зустрічі поколінь, вечори-вшанування.

Доброю традицією стало те, що бібліотека працює з дітьми та молоддю з функціональними обмеженнями. Для них організовуються добірки «Як подолати хворобу назавжди», «Навчимося жити повноцінним життям».

Особливу увагу бібліотека приділяє роботі з дітьми. Щодня біля стелажів з дитячими книгами звучить гомін, сміх. Діти різного віку приходять до бібліотеки вибрати книгу, почитати в читальному залі, просто поспілкуватися у краєзнавчій світлиці. В нашій бібліотеці часто проводяться пізнавальні екскурсії, на яких розповідаємо про те, які книги є в бібліотеці, як знайти потрібну тобі краплиночку в безмежному морі інформації. Ще в бібліотеці проводяться виставки юних творців прекрасного, де вони можуть продемонструвати свій талант і отримати схвальні відгуки.

Проводячи соціологічні опитування серед жителів Олишівки, бібліотека дійшла висновку, що громада хоче читати, що книга і читання повинна займати значне місце в житті сучасної людини, а традиційну книгу не замінить ні комп’ютер, відеокнига.

Захопити читанням – завдання непросте. Масова робота в громаді – одне із шляхів досягнення цієї мети і спрямована на виховання почуття патріотизму, інтересу до вивчення історичного минулого та напрямків державного розвитку України, популяризацію літератури з питань права, екології, культури, здорового способу життя, популяризації сучасної української книги та літературних перлин світу.

Краєзнавча робота посідає важливе місце в діяльності бібліотеки, яка завжди у творчому пошуку. При бібліотеці, у найзатишнішій її залі, створено краєзнавчу світлицю, де так полюбляють зустрічатися односельці. Велич кожного краю – в людях, які тут живуть, які своїми справами зробили внесок у розвиток рідної землі. Багато відомих людей, що прославляли Олишівку, створювали її історію, живуть поруч з нами, але ми ще так мало знаємо про них. Тому й започаткували цикл зустрічей з відомими людьми України, вихідцями з нашого селища. Розповідь про Олишівське земляцтво доповнює нещодавно випущене з друку та презентоване бібліотечне видання «Олишівський мій краю, любов моя вічна…».

Отже, Олишівська селищна бібліотека, створена ще в 19-у столітті, в 21-у живе активним життям, зігріває теплом своїх читачів, наповнює їх життя мудрістю і змістом.

Історія Олишівської селищної бібліотеки. Блог "Стежками рідного краю".


Казкарка з Чернігова в Олишівській бібліотеці.

На шкільних канікулах в Олишівську селищну бібліотеку завітала дитяча письменниця Тетяна Пакалюк на зустріч-презентацію «Серце віддаю дітям», яку зустріли хлібом із золотої пшениці, як прийнято в Олишівців зустрічати дорогих гостей. Бібліотерка розповіла про нагороди, які має чернігівська дитяча письменниця та про конкурси, які вона започаткувала. Тетяна Іванівна ініціювала благодійну акцію: "Купи книгу - допоможи сиротам Небесної Сотні!"

На сьогодні у пані Тетяни вийшло в світ 28 книжок, готуються до друку наступні. В них цікавий захоплюючий сюжет і всі людські цінності: доброта, щедрість, дружба, кохання, любов до Батьківщини та рідної природи, відповідальність за свої вчинки, небайдужість до людей і подій. Для дітей пише з величезним задоволенням і захопленням, адже ця аудиторія сама вдячна. Пише не для того, щоб розважати, а щоб допомогти

підростаючому поколінню українців знайти правильні морально-етичні орієнтири в надто заплутаному сучасному світі.
Письменниця познайомила дітей зі своїми книжками: «Як бобер і їжаки мандрували», «Простотак», «Розмова про мову», «Про вперту Анюту і смачну отруту», «Врятувати людину». Презентувала талановита авторка і свої нові твори «Таємниці старого Седнева» та «Моя душа». Діти в захваті слухали письменницю, коли вона напам’ять читала уривки власних творів, зупиняючись на самому цікавому місці. Звичайно ж учням хотілося дізнатися, що було далі і вони придбали у свої домашні бібліотечки ті книжки, які найбільше сподобались. Подарувала авторка і бібліотеці свої книги. Довго не відходили маленькі Олишівці від книжкової виставки-подарунка « Книжковий світ Тетяни Пакалюк» З захопленням діти брали до рук яскраві книжечки та брали автограф на згадку, бо вірші Тетяни Пакалюк торкнулися небес, торкнулися душі кожного, хто прийшов на зустріч .
Діти дарували поетесі зошити, ручки, малюнки і бажали їй здоров»я, творчої наснаги та саме головне, щоб вона ще раз до них приїхала.

Від зустрічі з такою світлою жінкою і діти, і дорослі отримали велике задоволення, масу позитивних емоцій та гарних вражень. На згадку Тетяна Іванівна сфотографувалася у колективі маленьких читачів.

Зустріч з Тетяною Покалюк

Зустріч з Тетяною Покалюк

Зустріч з Тетяною Покалюк

Зустріч з Тетяною Покалюк


« Україна читає Шевченка»

2014-04-04

Театралізовані голосні читання: « Україна читає Шевченка» відбулися в Олишівській селищній бібліотеці-філіалі. Вони були присвячені ювілейній даті - 200-річчю від дня народження генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Завідувачка бібліотеки Тетяна Шеремет розповіла гостям книгозбірні про дорогоцінне надбання світової культури творчість великого поета та його відому збірку «Кобзар».

Мовознавець Оксана Валентинівна Здоренко у своєму виступі глибоко розкрила тему «Доля жінки в творчості Шевченка».

Твори поета легко зрозуміти, бо в кожному можна відчути часточку Кобзаревої душі. Затамувавши подих, читачі разом з літературними героями перегортали сторінки поеми «Наймичка». Поему читають з «Кобзаря» герої поеми. Сценарій містить елементи інсценівки окремих розділів поеми. Особливо глибоко розкрито образ головної героїні Ганни, який зіграла молода вчителька Катерина Мельник. Сподобалась всім і Настя (Лариса Вовнянко), Трохим (Олександр Крупина). Масовий захід сприяє: приверненню уваги та формуванню стійкого інтересу до творчої спадщини великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка; глибшому ро­зумінню поеми «Наймичка», сприйняттю цього твору емоційно; співпереживанню з героями прочитаного твору; більш повному відчуттю краси і багатства рідної мови.

Якщо Вас зацікавила форма проведення масового заходу, ми можемо поділитись сценарієм.

Завідувачка Олишівської селищної бібліотеки-філіалу: Тетяна Шеремет.

захід по Шевченку в Олишівцізахід по Шевченку в ОлишівціШеремет Т.І.

В Олишівській селищній бібліотеці до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

2014-03-07

Знов до тебе я приходжу, Кобзарю!

В Олишівській селищній бібліотеці до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка відбулась заочна зустріч з поетом «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу», в якій взяли участь учні 4 класу та шанувальники творчості Тараса Шевченка

Продемонструвала красу і чарівність Шевченкового слова мовознавець Здоренко Оксана Валентинівна. Вона з натхненням читала вірші Кобзаря та розповідала про дитячі роки Тараса. Учениця Марія Чуста запалила свічку пам'яті великому поету . Здивував глибоким та проникливим декламуванням віршів учень 2-го класу Любомир Будорацький. Багато творів великого українського поета звучало у виконані маленьких читців під час зустрічі. Найактивніші читачі бібліотеки серед учнів 1-4 класів отримали в подарунок Кобзарі від депутата районної ради Олександра Мисюри. Завідувачка бібліотеки Тетяна Шеремет закликала дітей плекати любов до Шевченкової спадщини та звіряти своє життя іменем і творчістю Кобзаря.

Захід в бібліотеці ОлишівкиЗахід в бібліотеці Олишівки

Кiлькiсть переглядiв: 1422

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.