Чорнобильське прокляття над землею

«Чорнобильське прокляття над землею»

26 квітня 1986 року велике лихо спіткало Україну – стався вибух на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції. 28 років пройшло з того часу, але страшні події згадуються і досі. Місто померло, жодного голосу не чути – забута радіаційна зона.

25 квітня бібліотекарі Халявинської сільської бібліотеки Ліна Коноваленко та Наталія Мацько провели вечір скорботи «Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин?». Серед запрошених – ліквідатори аварії на ЧАЕС, що проживають у Халявині.

Учні старших класів зачитали сумні вірші під музику Шопена. Серед присутніх ліквідаторів були також і переселенці, кожен мав що розповісти. На столі горіла свічка пам’яті загиблим ліквідаторам. Також висів стенд з фотографіями чорнобильців. Бібліотекарі представили розгорнуту книжкову виставку «Чорнобиль – трагедія, пам'ять, біль». Присутні гості вшанували загиблих хвилиною мовчання.

25 квітня в приміщенні Павлівської бібліотеки за участі Павлівської, Новоселівської та Киселівської сільських бібліотек відбулася година скорботи - «І пахне ядуче трава полинова». Бібліотекарі виконали тематичні музичні композиції. Були присутні три ліквідатори аварії на ЧАЕС та школярі місцевої школи. Бібліотекарі вітали ліквідаторів короваєм та квітами. Перед сценою була оформлена книжкова виставка «Полин – зоря, що обпалила світ». Із запаленою свічою, загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Краяни-вшанування ліквідаторів"Краяни" -вшанування ліквідаторів на ЧАЕС

Краяни-вшанування ліквідаторів

Краяни-вшанування ліквідаторів

26 квітня Наталія Потапенко – бібліотекар Рівнопільської сільської бібліотеки провела годину скорботи «Чорнобильське прокляття над землею», присвятивши її тим, хто загинув, рятуючи нас від радіаційного лиха та вшановуючи тих, хто зміг повернутися живим.

Людмила Євгеніївна Навозенко, бібліотекар Мохнатинської сільської бібліотеки 26 квітня спільно із школою провели годину скорботи «Чорнобильська трагедія на кольоровій землі». Про цю страшну трагедію, аварію на ЧАЕС, дітям розповіли: вчитель історії, сільський бібліотекар та безпосередньо слово мали самі учні школи. Вони зачитували вірші, та сумні прозаїчні рядки про Чорнобиль. Загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Кiлькiсть переглядiв: 557

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.