«Лицарі воїнської доблесті». Вшановуємо учасників бойових дій на території інших держав

З метою сприяння патріотичному вихованню населення району, популяризації доблесних сторінок нашої історії, Чернігівська центральна районна бібліотека залучила краян до участі у загальнорайонній бібліотечній краєзнавчо-пошуковій експедиції «Лицарі воїнської доблесті». До участі в комплексній багатофункціональній пошуковій роботі запрошуються колективи бібліотечних та клубних закладів району, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, музеї, архівні установи, засоби масової інформації, громади та громадські установи і організації, діяльність яких спрямовано на патріотичне виховання різних категорій населення.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виводу радянських військ з Афганістану – особливий день у житті воїнів, які виконували інтернаціональний обов’язок на території 26 країн світу, не за власним бажанням, а виключно з обов’язку брали участь у військових конфліктах, проявляючи високу силу духу, відвагу, мужність. Війна в Афганістані стала іспитом і для тих, хто служив там, і для родин, які чекали повернення синів, чоловіків, батьків. І сьогодні воїни-афганці не втрачають бойового братства, займають активну життєву позицію, спрямовану на розвиток рідного краю.

Книжкові виставки, експозиції друкованих та документальних матеріалів, виставки світлин розповідають відвідувачам бібліотек про важкі воєнні дороги Афганістану та непомірно важкий тягар родин, які чекали бодай вісточки з далекої країни. Доля воїна проходить через долі сучасника у пам’яті, шані, піснях, літературних творах. Саме це зуміли показати у Халявинській бібліотеці під час уроку патріотизму «Пекучий молох чужини» (14.02), Хмільницькій сільській бібліотеці – під час презентації фотодокументальної експозиції «Афганістан: осколки пам’яті» (13.02). Терехівська та Малинівська бібліотеки в рамках районної бібліотечної акції «Добром зігріте серце» воїна-афганця Петра Балагуру відвідали вдома та організували його вшанування (15.02).

На запрошення Світлани Семенець, завідуючої Киїнської сільської бібліотеки, до місцевої школи завітав учасник бойових дій в Республіці Афганістан, кандидат історичних наук, завідуючий кафедрою Чернігівського НПУ ім. Т.Г.Шевченка, Юрій Русанов (14.02). Учні 9 – 11-х класів захоплено слухали розповідь гостя про тяжкі солдатські будні. Після закінчення середньої школи № 18 м. Чернігова Юрій Анатолійович був призваний на строкову службу, яку проходив в 1984 році в складі 682-го МСП, а в 1985-у – в спецпідрозділі 40-ої армії в Афганістані. За мужність та військову витримку при виконанні бойових завдань нагороджений орденом Червоної Зірки та медалями уряду СРСР і Республіки Афганістан. Гість презентував школярам книгу – документальну повість «…а превратились в белых журавлей», ініціатором створення якої він є. Примірник видання у подарунок отримала сільська книгозбірня. Юрій Анатолійович багато додає зусиль для увічнення пам’яті про своїх бойових побратимів. Учасники зустрічі переглянули фільм про військову операцію в районі гірського урочища Хазара (Танджшер), якою керував Олександр Корольов, капітан 1 батальйону 682-го МСП 108-ої МСД. (Повідомила Л.Лисенко, заступник директора з виховної роботи Киїнської ЗОШ).

Киїнської сільської бібліотеки

Петрушинська сільська бібліотека та її завідуюча Надія Логвиненко разом із працівниками клубу запросили на зустріч із Віталієм Володимировичем Четирусом учнів місцевої школи (11.02). Надія Логвиненко презентувала розгорнуті бібліотечні експозиції. Віталій Четирус поділився своїми спогадами та роздумами. Звучали слова, що пронизували кожне серце. Від імені громади Оксана Бекало вручила Віталію Володимировичу подарунок – на згадку про те, що громада пам’ятає своїх лицарів доблесті і глибоко шанує їхній героїзм. (Повідомила Н.Логвиненко, завідуюча Петрушиинської сільської бібліотеки).

Петрушинської сільської бібліотеки

Петрушинської сільської бібліотеки

Бібліотечна краєзнавчо-пошукова експедиція продовжує крокувати селами і містечками району. Нині працівники бібліотечної системи збирають та впорядковують матеріали, які згодом розгорнуться на сторінках друкованого видання «Лицарі воїнської доблесті».

Марія Городня, провідний методист

Чернігівської районної ЦБС

Кiлькiсть переглядiв: 180

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.